Zestawy LEGO® dla małych naukowców

Zawsze wydawało Ci się, że klocki LEGO® to idealna zabawka dla małych dzieci? Niekoniecznie! Szeroki asortyment duńskiej marki sprawia, że w jej ofercie pojawiają się zestawy (a nawet całe kolekcje), które oprócz frajdy mają także wartości edukacyjne i sprzyjają rozwijaniu zainteresowań. Zwłaszcza tych związanych z nauką oraz techniką.

LEGO® Ideas Kobiety z NASA

Ten zestaw z pewnością sprawdzi się w roli prezentu dla nieco starszej dziewczynki – komplet dedykowany jest osobom, które skończyły 10 lat. Co można w nim znaleźć? Minifigurki czterech kobiet, które na dobre zapisały się w historii NASA – astronautki i inżynierki Mae Jemison, astronomiki Nancy Grace Roman, informatyczki Margaret Hamilton oraz fizyczki Sally Ride. Dzięki nim oraz pozostałym klockom obdarowana będzie mogła dowiedzieć się więcej na temat historii NASA i zawodów uprawianych przez bohaterki, oraz spróbować swoich sił w rekonstrukcji teleskopu Hubble’a i wahadłowca Challenger.

LEGO® Technic Monster Truck

Wielbiciele motoryzacji oraz wszyscy chcący zgłębić tajniki mechaniki na pewno będą dobrze bawić się w czasie rekonstrukcji wspaniałego monster trucka. Zestaw uwzględnia wszystkie najdrobniejsze szczegóły – zawieszenie na cztery koła, gumowe opony oraz napęd na cztery koła. W dowolnej chwili można wykazać się kreatywnością i spróbować przekształcić model ciężarówki w wyposażony w tylne zawieszenie łazik.

LEGO® Ideas Rakieta NASA Apollo Saturn V

Szukasz czegoś dla nieco starszych dzieci? Taki zestaw zainteresuje przede wszystkim nastolatków, od 14. roku życia wzwyż. Do kompletu dołączono klocki, które umożliwiają zrekonstruowanie modelu rakiety Saturn V w skali 1: 1110. Dzięki drobnym szczegółom, np. lądownikowi i orbiterowi, można doskonale poznać specyfikę tego typu sprzętu, a także zdobyć wiedzę na temat podróży kosmicznych (w zestawie jest specjalna broszura o misjach Apollo na Księżyc).

do góry
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl